Yes, Please! חיוג מקוצר כוכבית 5959 להשוואת הצעות מחיר
Facebook YeP! הוסף את יס, פליז! למועדפים
מעלון - השוואת מחירים הצטרפות לבתי עסק
עד כה סופקו 691,679 הצעות מחיר. אהבתם ? המליצו עלינו
ראשי מוצרים שאלות ותשובות מאמרים

מעלון

רשימת עסקים מומלצים
Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר,
מלאו פרטים או התקשרו 24 שעות ביממה ל-התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959* כדי להשוות בין עד 5 חברות מובילות בתחום.
בחר איזור
אמבר פורום בע''מ אמבר פורום בע''מ
5216 הצעות מחיר סופקו עד כה על ידי אמבר פורום בע''מ.
תעמל מזרע תעמל מזרע
3499 הצעות מחיר סופקו עד כה על ידי תעמל מזרע.
מעליות קידמת 2000 בע''מ מעליות קידמת 2000 בע''מ
2148 הצעות מחיר סופקו עד כה על ידי מעליות קידמת 2000 בע''מ.
א.ר. טופ ליפט מעלונים בע''מ א.ר. טופ ליפט מעלונים בע''מ
597 הצעות מחיר סופקו עד כה על ידי א.ר. טופ ליפט מעלונים בע''מ.
פ.ע.מ. פתרונות עליה ממונעת פ.ע.מ. פתרונות עליה ממונעת
728 הצעות מחיר סופקו עד כה על ידי פ.ע.מ. פתרונות עליה ממונעת.

 
 
 
סוג מעלון
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו עד כה
691,679

השוואת מחירי מעלון


תעמל מזרע

הפיכת הבית לנגיש יותר

אחד הטרנדים הנפוצים היום בחו"ל, שעדיין לא לגמרי חלחל בארץ, הוא עיצוב ובניית בית אוניברסאלי, שמתאים עצמו לכל אדם, בין הוא צעיר, מבוגר, בריא, מוגבל, גבוה או נמוך. באמצעות עיצוב אוניברסאלי, ניתן למשל, לתכנן בית בטיחותי לילדים הכולל מעקות, פינות מעוגלות ומגירות שנסגרות באיטיות. כמו כן, ניתן לעצב בית המתאים לקשישים ולאפשר תאורה נוחה במסדרונות, מתקן אחיזה באזור האמבטיה והשירותים ומכשיר טלפון בעל לחצנים גדולים.
 
תכנון הבית כך שיהיה נגיש לכולם, יהפוך את השהייה בו לנוחה ובטוחה הרבה יותר, ויבטיח כי הצרכים של כל אחד מהדיירים, ייענו בצורה הטובה ביותר, בכל שלב וגיל בחייו.
 
במאמר זה, נעסוק, דווקא, בהנגשת הבית לנכים ולאנשים בעלי מוגבלויות, תוך הכרה בכך, שרבים מאיתנו עשויים לחוות נכות זמנים או קבועה, ותכנון נכון של הבית, יבטיח התאמה לצרכים המשתנים של כל אחד מאיתנו.
 
מאמרים נוספים בנושא מעלון:
 

ראיתם פעם כסאות גלגלים שעולים במדרגות?

נכים הנעזרים בכיסאות גלגלים ונתקלים בקשיים בעת עלייה במדרגות בתוך ביתם, או בעת עלייה אל קומת המגורים שלהם, במידה ואיננה קרקע, יכולים להרכיב בביתם מעלון או מעלית ביתית שיקלו עליהם את הניידות בתוך הבית ומחוצה לו.
 

הסוגים השונים של מעליות ביתיות

 • מעלון אנכי - שהוא מתקן דמוי חדר, המאפשר העלאת נוסעים מקומה אחת לאחרת. מעלון זה ממוקם בצמוד לגרם מדרגות בתוך או מחוץ לבית, ובאמצעותו אפשר להעלות ולרדת מהקומה הראשונה לשנייה, ולהפך.
 • מעלון מדרגות ידני /חשמלי - מתקן המתחבר אל כסא הגלגלים, ומעלה/ מוריד אותו לאורך המדרגות על פי שיפוע קבוע
 • מעלון כסא - מעלון אשר נע בצורה משופעת ובקו ישר על גבי מסילה הצמודה אל גרם המדרגות. מלבד מעלון כסא יש גם מעלון משטח המיועד למטרה זו, אותו ניתן לקפל והוא תופס פחות מקום. מעלון כסא / משטח הוא מתקן חשמלי המאפשר העלאה/ הורדה של כסא גלגלים/ אדם נכה דרך המדרגות, בשיפוע קבוע תוך אפשרות לשינוי זוויות וקביעת סיבובים.
 •  
מעלון מדרגות חשמלי, מתאים לאנשים המתקשים לעלות במדרגות
מעלון מדרגות חשמלי, מתאים לאנשים המתקשים לעלות במדרגות 

 

המגבלות של מעלונים השונים

 • מעלון יכול להכיל אדם אחד בלבד, כאשר מעלית ביתית יכולה להכיל עד שלושה אנשים בעמידה או אדם הנעזר בכסא גלגלים והמלווה שלו.
 • לרוב, המשקל הגבוה ביותר אותו ניתן להרכיב על גבי מעלון הוא בין 130 ל- 325 ק"ג בהתאם לסוג המתקן
 • מעלית ביתית יכולה להגיע עד לגובה של שבעה מטרים
 • ברוב המקרים, מעלית ביתית מכילה לחצני מצוקה לשעות חירום
  

מוצרי נגישות נוספים ותפקידם בבית

חברות רבות מציעות שלל אביזרים ומוצרים, שיכולים להפוך את השהייה בבית בטוחה ונעימה עבור אנשים עם מוגבלויות. להלן רשימה של פריטים נבחרים:
 • בטיחות באמבטיה ובחדר השירותים - מושב אסלה מוגבה/ משתנה, פקד לשליטה על טמפרטורת המים, מתקני אחיזה עומדים או סמוכים לקיר, ציפוי לרצפת האמבטיה (המונע החלקה) וכסאות רחצה. כמו כן, ישנם חדרי אמבטיה הכוללים מעין מעלון או כסא הנעים על גבי מסילה קבועה מכניסת החדר עד לאמבטיה עצמה, או לאורך האמבטיה.
 • תאורה ותנועה - מנורות בעלת הספק גבוה ותאורה שאינה בוהקת, פסי הדבקה על המדרגות למניעת החלקה (מאלומיניום, גומי ועוד), סמני הרתעה והתרעה בצבעים שונים, הליכונים ומנופים, זכוכית מגדלת ותוכנת הקראת תוכן.
 • שונות - מתקן באמצעותו ניתן להוציא / להביא חפצים ממקומות גבוהים / רחוקים, מעקות למדרגות, אינטרקום ולחצני מצוקה, דלת אקורדיון (במקום דלת ציר), כרית לכסא הגלגלים, סכו"ם רחב, טלפון עם לחצני תמונות וכן הלאה.
 

גישה לנכים, פתרון פשוט מאוד

אחד הקשיים העיקריים העומדים בפני נכים הנעזרים בכיסאות גלגלים, היא האפשרות להתנייד במסדרונות צרים ולעבור בפתח של דלת בעלת גודל רגיל. ניתן בקלות להרחיב את הפתח והמשקוף באמצעות בעלי מקצוע מתאימים. פתח דלת המתאים למעבר כסא גלגלים, צריך לנוע בין 82 ס"מ ל- 98 ס"מ.
 

לסיכום

אם נרצה להפוך את הבית שלנו לנגיש עבור אנשים הסובלים ממגבלות זו או אחרת, עומדות בפנינו אינספור אפשרויות מעניינות וחיוניות. אחת האפשרויות הטכנולוגיות החדשות היא מעלית ביתית, או בשפה נפוצה יותר: מעלון, אשר אלו, משמשים את הנכים ומסייעים להם להגיע ממקום אחד לאחר ללא סיוע, בקלות ובמהירות. שימוש מושכל במעלון ובאמצעי הנגישות האחרים, יהפכו את החיים נוחים ופשוטים הרבה יותר.

 


רוצים לדעת כמה עולה מעלון? מלאו את הטופס הקצר וקבלו הצעת מחיר בנושא מעלון.

קבל הצעת מחיר

איך זה עובד?